Welcome to سلوچی ها

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

hadi

مقابله با افسردگی پس از سفر و طبیعت گردی +دانلود ویدئو

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

img_8959.jpg

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که انقدر دلبسته طبیعت بوده باشید که پس از اتمام یک سفر و طبیعت گردی تا چند روز علایم افسردگی و ناراحتی را از خود نشان بدهید! علت چیست مگر نباید بعد از سفر و زندگی در طبیعت نیرو گرفت و تا چندروز احساس سرخوشی داشت؟! در این مقاله به بررسی زمینه های افسردگی‌ پس از سفر و طبیعت گردی می پردازیم. با سلوچ همراه باشید.

افسردگی‌ پس از سفر و طبیعت گردی

در هنگام مراجعت به منزل و درست زمان برنامه‌ریزی برای برنامه‌های بعدی یا در زمان استراحت، مدام  افکار دیگری به سراغ شما می‌آیند!

شاید شما نیز با افرادی برخورد کرده باشید که چنان مفتون و شیدای طبیعت و کوهستان می‌باشند که به‌عکس افراد عادی و نرمال که پس از یک پیمایش و کوه‌نوردی، چندین ساعت یا چندین روز دچار حس سرخوشی و نشاط هستند، بعد از اجرای برنامه احساس افسردگی و ناراحتی می‌کنند.

هرچند که ساعاتی که درگیر پیمایش و صعود هستید همراه با استرس و فشار بوده و در طول مسیر با ناشناخته‌ها و امور غیرقابل پیش‌بینی و دشواری روبرو می‌شوید اما در هنگام مراجعت به منزل و درست زمان برنامه‌ریزی برای برنامه‌های بعدی یا در زمان استراحت، مدام  افکار دیگری به سراغ شما می‌آیند و غالب زمان خود را صرف یادآوری مراحل و زیبایی‌های صعود و پیمایش خود می‌کنید .به نحوی که از فکر کردن به سایر مسائل روزمره باز می‌مانید و از استراحت باز می‌مانید.

تماشا کنید 

 

دانلود ویدئو

دردآورتر اینکه هیچکس ارزش تلاش و صعود شما را در نمی‌یابد و حتی درک درستی هم از کوه‌نوردی ندارند. افسردگی‌ پس از سفر و طبیعت گردی

مقابله با افسردگی‌ پس از سفر و طبیعت گردی

چگونه با این وضعیت روبرو شویم؟

 • اولین گام در مواجهه با این حالت این است که بپذیرید که این مشکلی است که شما دچار آن شده‌اید و اینکه اصولا چرا حالتان به آن اندازه‌ای که باید خوب نیست.
 •  

  افسردگی‌ پس از سفر و طبیعت گردی

  قبول کنید، پیمایش و صعود شما نیز بالاخره به پایان می‌رسد…
 • قبول کنید که مانند هر چیز دیگری، پیمایش و صعود شما نیز بالاخره به پایان می‌رسد.
 • بپذیرید که خانواده و دوستان شما هم قسمتی از زندگی شما هستند و باید وقتی را به آنها اختصاص دهید.
 • توجه داشته باشید که کوه‌ها همیشه استوار بر جای خود هستند و می‌توان به آنها بازگشت اما زندگی خانوادگی و اطرافیان شما ممکن است چنین نباشند. افسردگی‌ پس از سفر و طبیعت گردی
 • به این نکته فکر کنید که اگر این پیمایش و صعود شما به انتها نمی‌رسید شما هرگز نمی‌توانستید پیمایش و صعود بعدی را تجربه کنید.
 • پذیرشِ نقطه پایان سخت، اما لازم و ضروری است. افسردگی‌ پس از سفر و طبیعت گردی
 • افسردگی‌ پس از سفر و طبیعت گردی
 • به خود بقبولانید که هر برنامه‌ای بالاجبار پایان یافتنی است و شما به ناچار باید به زندگی عادی و مسئولیت‌های روزمره خود بازگردید، در غیر اینصورت دچار وضعیت وسواس فکری می‌شوید و تمرکز خود را در زندگی از دست می‌دهید و عملاً تلاش می‌کنید تا هر برنامه را به برنامه بعد متصل کنید و در این میان فرصت کافی برای لذت بردن از لحظات ناب زندگی را نیز از دست می‌دهید.
 • بنابراین بهتر است از هر روز زندگی خود لذت ببرید و هر روزتان را زندگی کنید.

ترجمه: پویا سلیمانی

منبع

بیشتر بخوانید:

کوه آخرین پناهگاه برای آرامش

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری