Welcome to سلوچی ها

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

پرچمداران


مطالب محبوب

در حال نمایش بیشترین مطالب پسند شده از زمان ۱۸/۰۹/۱۶ در همه بخش ها

 1. 2 پسند
  سلام، اگه کسی از فروش آب و اغذیه در پناهگاه های بارگاه سوم دماوند و شیرپلا اطلاعات داره ممنون میشم که به من بگه. آیا فروش آب انجام می شه یا خیر؟ تشکر، پرهام
 2. 1 پسند
  del neveshteh • گفتم ای جنگل پیر تازگیها چه خبر؟ پوزخندی زد و گفت هیچ ! کابوس تبر … گفتم از چوب درختان بهار چه کسان بهره برند؟ گفت آنان که درختند و به ظاهر تبرند! گفتم اما مگر از جنس خودت نیست تبر!؟ پوزخندی زد و گفت تازگیها چه خبر…!
 3. 1 پسند
  ما منتظریم آقای ولایتی
 4. 1 پسند
  سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز و بزرگوار . عزیزانی که قصد دارن به قله دومیر از مسیر غربی صعود کنن میتونن از روستای مزوش ابتدای روستا سمت راست وارد یه جاده خاکی بشن و در دو سه راهی بعدی به چپ بروند و تا کمپ معدن ادامه مسیر بدن. ... domiyer 8f97.gpx ... علیرضا ولایتی .. در صورت نیاز به راهنمایی و یا راهنما میتونید با بنده در تماس باشید.
 5. 1 پسند
  سهند نام قله‌ای در جنوب شهر تبریز دراستان آذربایجان شرقی است ارتفاع کوه سهند از سطح دریا 3695 متر می‌باشد و مخروطی بسیار پهن و گسترده دارد که از توف‌ها و خاکسترهای فوران تشکیل گردیده و بر اثر آب‌های جاری دره‌های تنگی در آنها ایجاد شده است. سهند در زمره کوه‌های رشته کوه‌های البرز است که در شمال مراغه و از غرب به شرق کشیده شده و بلندترین قله آن جام نام دارد که ۳۷۱۰ متر ارتفاع دارد. سهند و جام دو قله به هم چسبیده این رشته کوه می‌باشند. سهند در تمام سال پوشیده از برف است. دامنه‌های سهند در طول سال پوشیده از گل و ریحان و لاله واژگون است. کوهستان سهند بعد از سبلان یکی از بزرگترین و مهمترین برجستگی‌های آذربایجان و از معروفترین کوه‌های آتشفشان و خاموش ایران است که در 50 کیلومتری جنوب تبریز و 40 کیلومتری شمال مراغه قرار گرفته است. قله منفرد و آتشفشانی خاموش سهند در میان جلگه آذربایجان قد برافراشته است این کوهستان آتشفشانی خاموش شبیه آرارات و البرز و سبلان بوده خط فاصل بین دو توده خروجی البرز و توده ارمنستان به وجود آمده است. ارتفاع متوسط سهند 1400 تا 2200 متر بوده که در آن بریدگی‌های سخت، دامنه‌هائی با شیب تند با تنگه‌های باریک و رشته کوه‌ها کشیده شده در موازات یکدیگر به وجود آمده است. در این تنگه‌های کوهستانی رودخانه‌های پر آبی به سوی دو آبگیر عمده آذربایجان یعنیدریاچه ارومیه و دره قزل اوزن جریان دارند. جهت رشته کوه‌های سهند اکثراً شرقی - غربی است ولی در مجموع کوه‌های سهند به صورت شعاعی در جهت مساوی کشیده شده‌اند. حد شرقی سهند، شهرستان هشترود تا دره قزل اوزن و حد غربی آن سواحل شرقی دریاچه ارومیه می‌باشد.
 6. 1 پسند
  فرارو- هسل به معنی آب راکد، مردابی است که در مجاورت روستای طلاجو از توابع شهرستان چالوس در منطقه ای جنگلی به نام مشعل واقع شده که از جنوب به جنگل های سوته لار و منطقه کردشت، از شمال و شمال غرب به گاوسرای قدیمی مشعل و منطقه ی مشعل موزی و از مشرق به منطقه مشعل لات میرسد. به گزارش فرارو، سابقا حجم آب آن بیشتر بوده و در بعضی از نقاط عمق آن از مرز ۱۵ متر می‌گذشت. در سال ۸۹ برای تنظیم اکوسیستم مرداب طرح تزریق آب به هسل از طرف شهرداری مطرح شد که به مرحله اجرا نرسید. حدود ۵۰ سال قبل تعداد ۱۰ الی ۱۵ خانه وار جهت دامداری در مجاورت هسل زندگی میکردند. هسل در گذشته های نه چندان دور زیستگاه لاک پشت ها، وزغ ها و زالوهایی بود که امروزه کمتر به چشم میخورند دلیل اصلی آن هم جاده ایست که در مجاورت مرداب هسل توسط سازمان جنگل ها احداث شده و مردم منطقه به خصوص در روز سیزدهم فروردین ماه هر سال که روز طبیعت است با متحمل شدن کمترین مشقت با وسیله ی نقلیه خود را به آنجا رسانده و الحق والانصاف با ریختن زباله هایشان خوب از خجالت طبیعت در می آیند.
 7. 1 پسند
  سلام، خواستم سوال کنم آیا کسی تجربه ای از ابزار یخ یخار شرکت هفت گوهر داره؟ از نظر کیفیت و مقایسه با مدل های خارجی چطور ارزیابی می کنید اگه از این ابزار استفاده کردین. ممنون، پرهام